Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Goldman Sachs Küresel Birleşme ve Satın Almalardan Sorumlu Başkanı Stephan Feldgoise, Kovid-19 salgını boyunca; nakliye limanları, depolar ve kimyasal fabrikalara kadar birçok yerin sanal turunu gerçekleştirebilmek için ticari sınıf drone kullandıklarını söyledi.

Feldgoise verdiği demeçte, “Saha ziyaretleri için drone’ları kullanarak dünyanın dört bir yanındaki varlık bazlı işletmeler satıyoruz. Bu uygulama ile alıcılara ihtiyaç duydukları güveni sağlıyoruz, çünkü ne satın aldığınızı görmek ve hissetmek istersiniz." dedi.

Kovid-19 salgınının, birleşme ve satın almalarda gerçekleşen yüz yüze toplantılara ve sık seyahatlere son verdiğini söyleyen şirket yetkilisi, artık anlaşmaların Zoom, BlueJeans, Cisco Webex ve Microsoft Teams gibi telekonferans araçları kullanılarak neredeyse tamamen dijital gerçekleştiğini belirtti.

Goldman Sachs'ın salgın boyunca teklif ve görüşmelerinin % 95'inden fazlasının herhangi bir yüz yüze etkileşim olmadan yapıldığını söyleyen Feldgoise , "Drone’ların birleşme ve satın alma ortamını sonsuza dek değiştireceğine inanıyoruz." dedi.