Advertisement

Euro, İtalya tahvillerinde erken seçim ihtimalinin uzak olduğu yönündeki iyimserliğin etkisiyle görülen yükselişten destek buldu.

Euro/Dolar paritesi İtalya'da Beş Yıldız Hareketi'nin, Giuseppe Conte'nin başbakan kalması talebini kabul etmediklerini sürece Demokrat Parti ile daha fazla toplantı yapmayacağını açıklamasının ardından 1.11 seviyesinin üzerinde kaldı.

Yen, yatırımcıların ABD ile Çin'in ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydetmesi ihtimaline kuşkuyla yaklaşmasıyla G – 10 paraları karşısında yükseldi. Güvenli varlıklar değer kazanırken dolar geriledi.

Çin Komünist Partisi'nin önde gelen gazetesi People's Daily'de Salı günü yayınlanan bir yorumda ABD'nin, vergi artırımlarına devam etmesi durumunda Çin'in güçlü bir şekilde misilleme yapma kabiliyeti ve kararlığını yanlış değerlendirmemesi gerektiği belirtildi.

Euro/dolar paritesi kazançlarını azaltarak yüzde 0.1 artıda 1.1109 seviyesinden işlem gördü. Piyasada dikkatler Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkan Yardımcısı Luis De Guindos Jurado'nun Salı günü geç saatlerde gerçekleştireceği konuşmasına odaklandı.