Advertisement

TOFAŞ

Tofaş yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç'un atandığını duyurdu.

Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Ocak ayında hayatını kaybetmişti.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, Ömer Koç'un toplanacak ilk genel kurulun onayına tabi olmak ve yerine atandığı üyenin kalan görev süresini tamamlamak üzere yönetim kurulu başkanı olarak atandığı belirtildi.

Ömer Koç'un aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak da atandığı ifade edildi.

TURKCELL

JPMorgan, Turkcell için tavsiyesini 'AĞIRLIĞINI ARTIR'dan 'NÖTR' seviyesine indirdi

MİGROS

Migros, KAP'a yaptığı açıklamada Mart ayında 10 adet Migros ve 12 adet Migros Jet formatında toplam 22 adet satış mağazasının açıldığını duyurdu. 31 Mart 2016 itibariyle şirketin mağaza sayısı yurtiçinde 1.402 ve yurtdışında iştirakleri vasıtasıyla 45 olmak üzere toplam 1.447'dir. (2015 sonu: yurtiçi 1.363, toplam 1.410 mağaza)

SAYILGAN MENKUL DEĞERLER

Sayılgan Menkul Değerler, Borsa üyeliğinden çıkarıldı. Borsa İstanbul'un Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklaması şöyle: Sermaye Piyasası Kurulunun 04/03/2016 tarihli ve 2016/8 sayılı haftalık bülteninde Sayılgan Menkul Değerler Ticareti A.Ş.'nin sahip olduğu tüm yetki ve izin belgelerinin iptal edilerek 04/03/2016 tarihi itibarıyla faaliyetlerinin sürekli olarak durdurulmasına karar verildiği bildirilmiştir. Sayılgan Menkul Değerler Ticareti A.Ş.'nin işlem yapma yetkisi Borsamız Yönetim Kurulunun 24/03/2016 tarihli kararıyla sona erdirilmiş ve anılan kurum Borsa üyeliğinden çıkarılmıştır.

TURCAS PETROL

İsrail gazının Türkiye'ye gelmesi, Türkiye üzerinden de Avrupa'ya ulaştırılması için çalışmalara devam eden Turcas Petrol'ün CEO'su Batu Aksoy, "Bir alıcı konsorsiyum oluşturma düşüncemiz var, bütün talipli firmalar hepimiz 1'er 2'şer milyar metreküp gaz alalım. En az 15 firma bizi arayıp, 'Biz de yer almak istiyoruz' dedi" şeklinde konuştu. Aksoy, İsrail gazının 5 yıl içinde Türkiye'ye geleceğini de ifade etti.

TÜRK TRAKTÖR

Türk Traktör'ün KAP'ta yayınlanan aylık üretim ve satış rakamlarına göre Mart ayında fabrika satışları 3 bin 486, yurtdışı satışları 1.258 adet oldu. Ocak-Mart döneminde ise satışlar 8 bin 897 adet ve yurtdışı satışları 3 bin 580 adet olarak gerçekleşti. Üretilen traktör sayısı Mart ayında 4 bin 798 ve Ocak-Martta 12 bin 821 adet oldu.

GÜBRETAŞ

Gübretaş, amonyak tankı yatırımını yıl sonunda tamamlayacak. Gübretaş Genel Müdürü Şükrü Kutlu, söz konusu tankın, tesisin verimliliğine kayda değer ölçüde katkı sağlayacağını söyledi.