Advertisement

Goldman Sachs Group Inc.'e göre bireysel yatırımcıların hisse senedi tercihleri hedge fonları ve yatırım fonları gibi profesyonelleri gerie bırakıyor.

David Kostin'in öncülük ettiği Goldman stratejistlerinin 12 Haziran notunda, bireysel yatırımcılar arasında popüler olan hisse senetlerinden oluşturulmuş bir portföyün ayı piyasasının dibinden yüzde 61 yükseliş kaydettiği, buna karşın hem hedge fonları hem de yatırım fonlarının favori hisselerinden oluşan portföyün yüzde 45 yükseldiği belirtildi. S&P 500 Endeksi aynı zaman aralığında yüzde 36 arttı. Notta, yatırımcıların değer hisselerini gözden geçirmeleri gerektiği belirtildi.

Stratejistlerin notunda, "Wall Street varlıkları karşısında geleneksel yatırımcıların zayıflığı hikayesi yanlış yönlendirici. Perakende işlem faaliyetlerindeki artış piyasanın yönünü döngülere ve değer hisselerine doğru artırdı." dendi.

Koronavirüsün tetiklediği ekonomik daralmadan çıkışa ilişkin sinyaller artarken, Russell 1000 Değer Endeksi 22 Mayıs'tan bu yana yüzde 4.3 yükselerek büyüme endeksindeki yükselişi ikiye katladı.