Advertisement

Euro Grubu Başkanı ve Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, Yunanistan'ın, Euro Bölgesi'nden çıkacağı iddiasının anlamsız olduğunu söyledi.

Euro Bölgesi Maliye Bakanları Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklama yapan Juncker, bir saniyeliğine bile Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkacağını aklına getirmediğini belirterek, ''Bu anlamsız ve propaganda'' dedi.

Herkesi Yunan demokrasisine saygı göstermeye çağıran Juncker, Yunan halkına ve siyasetçilerine ders verir tarzda açıklamalardan rahatsız olduğunu, bunu doğru bir yöntem görmediğini dile getirdi.

Juncker, toplantıda, hiçbir ülkenin Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkmasını gündeme getirmediğini bildirdi.

Jean-Claude Juncker, Yunanistan'da hükümet kurulması ve şartların uygun olması halinde, AB ile IMF'nin hazırladığı kurtarma paketinde istenen şartları esnetebileceklerini ifade etti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Mayıs 2012 Salı, 08:21 Misafir bunlar boş i̇fadeler.temmuz 2012 den i̇ti̇baren yunanistan eu dan cikmak zorunda kalaçaktir.hi̇nt astroloji̇ uzmani.not:ters mantikla ben yunanistanin yeri̇nde olsam asla borcu ödemem. junkeri̇n i̇fadesi̇ sartlari esneti̇ri̇z di̇yorsa yunanistan ni̇ye ödesi̇nki̇ borcunu.ab ni̇n eli̇ mahkum.ama gercek bu deği̇l tabi̇ki̇. gercekleşecek olan ab ni̇n karmasidir. oda dağilma süreci̇ni̇n başlangici olan 7 temmuz 2012 tari̇hi̇di̇r.tanri herkesi̇ korusun.