Advertisement

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında Fenerbahçe'ye 2-0 yenilen Lazio'nun teknik direktörü Vladimir Petkovic, henüz yarışı bırakmadıklarını, sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Petkovic, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe karşısında iyi oynadıklarını kaydederek, ''Rakibimize zorluklar yaşattık. Gol pozisyonları bulduk. Fenerbahçe taraftarlarıyla çok daha güçlü hale geldi. Ancak yarışı bırakmadık, sonuna kadar zorlayacağız'' diye konuştu.
Karşılaşmada iki hata yaptıklarını vurgulayan Vladimir Petkovic, şöyle devam etti:
''Birinci hatamız kırmızı karttı. İkinci gol de önlenebilirdi. Fenerbahçe'nin bu kadar iyi oynadığını daha önce görmedim. Rakibimiz taraftarlarıyla birlikte maça tam konsantre olmuştu. Büyük bir baskı kurdular. Ancak oyuncularımın bu sonuca da karşılık vereceklerine inancım tam.''
İkinci maçın çok önemli olduğunu kaydeden Petkovic, ''Bu akşam baskı altında oynadık. Kendi evimizde Fenerbahçe'yi zorlayabiliriz. 11 kişiyle, daha agresif, daha atak bir takım oyunuyla ve biraz da şansla başarılı olabiliriz'' diyerek sözlerini tamamladı.