Advertisement

Medya kuruluşu Twenty-First Century Fox'un, Time Warner için hisse başına 85 dolardan yüksek bir rakam ödemeye hazır olduğu söyleniyor. Konuya yakın bir kaynaktan alınan bilgilere göre, medya devi için daha önce yaptığı teklifi reddedilen Rupert Murdoch birleşimi gerçekleştirmekte kararlı. Time Warner hisseleri gelen haberlerin ardından hızla yükseldi.

Bilgilerin gizli olması sebebiyle ismini vermek istemeyen kaynağa göre Fox, şirketlerin olası bir birleşme sonrası 1.5 milyar dolar tasarruf edebileceklerini belirtti. Bu kesintinin görev alanları çakışan insan kaynakları, satış ve bilişim teknolojileri işlemleri gibi fazladan idari birimlerin kapatılması sayesinde olacağı ifade ediliyor.

Fox'un bugün yaptığı açıklamada '' Time Warner'a geçen ay şirket birleşimi için resmi teklif yaptığımızı doğruluyoruz. Time Warner yönetim kurulu teklifimizi reddetti. Şu anda herhangi bir pazarlığın içerisinde değiliz'' denildi.

Fox, bir önceki teklifinin reddedildiği haberi kamuoyuna duyurulmadan önce, Time Warner'a hisse başına 85 dolardan yüksek bir teklif yapmak istemişti.