Advertisement

(19:04'te güncellendi)

Avrupa hisseleri, bugün Brüksel'de gerçekleştirilecek toplantıda Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis'in Euro Bölgesi maliye bakanları ile anlaşmaya varamayacağı yönündeki yatırımcı endişeleri ile birlikte geriledi.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.2 gerileyerek günü 372.04 puandan tamamladı. 3 yıllık Yunanistan tahvil faizi 125 baz puan yükselerek yüzde 20.76 olurken, ASE Endeksi yüzde 4 kayıp yaşadı. 

İsviçre'de bulunan Luzerner Kantonalbank AG traderlarından Benno Galliker, "Şu anda hala her şey Yunanistan'a bağlı. En sonunda bir anlaşma olacak gibi görünüyor fakat yatırımcılar çözümü görene kadar bekleyişte. Hisse yatırımcıları için hala riskler var fakat diplerden alım yapabilirler" dedi. 

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble dün akşam saatlerinde bugünkü toplantıda anlaşma sağlanacağına yönelik umutları bir nebze hafifletirken, yeni bir anlaşma üzerine tartışma planları olmadığını dile getirdi. Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras ise hükümetinin geri atmayacağını, insanlarına daha fazla acı yaşatmayacak bir yeni anlaşma istediğini söylüyor.

(19:04'te güncellendi)