Advertisement

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan Bloomberg HT'ye konuştu.

Londra ziyaretlerinde iş dünyasıyla görüştüklerini belirten Elvan ilginin son derece fazla olduğunu söyledi. Elvan, "İş dünyası açısından oldukça hareketliydi. Katılımın yüksek olduğunu, ilginin fazla olduğunu gördük. Oldukça başarılı bir seyahat olduğunu söylebiliriz" dedi.

Türkiye'nin yatırım açısından son derece cazip bir ülke olduğunu ifade eden Elvan, "Türkiye'ye ilgi devam ediyor. Türkiye'nin cazibesi daha da artacak. Yabancı sermaye girişine baktığımızda 2015'te bir önceki yıla göre ciddi artış olduğunu görüyoruz. Bu sürecin devam edeceğine inanıyoruz" dedi. 

Türkiye'nin her alanda yabancı sermaye çekmeye devam edeceğini dile getiren Elvan yatırım ortamına ilişkin ciddi düzenlemelerin olacağını kaydetti.  Elvan "Mahkeme sürelerini aşağı çeken düzenlemelerimiz söz konusu olacak, bilirkişilik müessesini yeniden yapılandıracağız" dedi. Düzenlemelerin sadece yargı alanında olmadığını, bürokrasının azaltılmasına yönelik talepler olduğunu belirten Elvan, "bunları kolaylaştırıcı mekanizmaların üzerinde çalışıyoruz" yorumunu yaptı.