Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 7 Şubat Pazar

1- CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ toplu temel atma, Orman Köylülerini Kalkındırmak İçin Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı törenlerine katılacak, Valiliği ziyaret edecek, Denizli Koordinasyon Toplantısı'na katılacak ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

- İki bakan ayrıca, Bayırbucak Türkmenlerine yardım götürecek tırların uğurlanması törenine katılacak ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek.

(Denizli/10.30-17.45)

2- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Maliye Bakanı Naci Ağbal, Karadeniz Bölgesi Kültür ve Turizm Çalıştayı’na katılacak.

(Trabzon/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki Madaya ve Muaddamiyye beldelerindeki insani durum takip ediliyor.

(Şam/Halep)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

4- Yemen'de, hükümet güçleri ve Husiler arasında devam eden çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

 AA