Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 7 Nisan 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'da İtfaiye Meydanı ile Adana'da İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek toplu açılış törenlerine katılacak.

(Hatay/14.00/Adana/17.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Şırnak ve Hakkari'de toplu açılış ve temel atma törenleri ile Esendere Gümrük Kapısı açılış programlarına iştirak edecek.

(Şırnak/13.30/Hakkari/16.00/17.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle Swiss Otel'de bir araya gelecek.

(İstanbul/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Giyimkent Tekstilya Fuar Merkezi ile Ayasofya'da 2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek "Aşk-ı Nebi" temalı Hilye-i Şerif sergisinin açılışlarına katılacak.

- Sergi açılışında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de bulunacak.

(İstanbul/11.00/14.30)

2- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Güngörmüşler konağında vatandaşlarla buluşacak, avukatlarla görüşecek, Sincan İmam Hatipliler Derneği Kültür Evi'nde düzenlenecek toplantıya iştirak edecek.

(Ankara/14.00/15.00/19.30)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bilimleri Üniversitesinde "Üniversite Buluşmaları" programına, Kağıthane'de "Memur-Sen'e Davet, Tercih Evet" etkinliğine, Küçükçekmece'de kadın muhtarlar toplantısına katılacak.

(İstanbul/16.00/18.00/19.00)

4- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kale Seramik Fabrikası işçileri ile Çan ve Biga ilçelerinde halkla buluşacak.

(Çanakkale/12.00/14.15/16.00)

5- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 19 Mayıs ilçesinde mitinge katılacak, Çatalarmut Anadolu Spor Kulübü ve Anadolu Mahallesi halı saha tesisinin açılışını yapacak, 15 Temmuz gazilerinin de katılımıyla düzenlenecek "İçimizdeki Kahramanlar" programına iştirak edecek.

(Samsun/11.00/15.00/19.30)

6- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Arhavi ve Borçka'da halkla bir araya gelecek, Artvinli muhtarlar ve kanaat önderleriyle buluşacak.

(Artvin/11.00/14.00/15.15)

7- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Emirdağlılar Vakfı üyeleri ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleriyle buluşacak, "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamındaki fidan dikimine ve DSİ tesisleri toplu temel atma merasimine katılacak, esnafı ziyaret edecek.

(Eskişehir/10.00-17.30)

8- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Akıncılar, Gölova ve Zara ilçelerinde TOKİ'nin konut belirleme kura törenlerine katılacak, Valilik tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısına katılacak.

(Sivas/10.00-18.30)

9- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hınıs ilçesinde halkı selamlayacak, Kaymakamlığı ziyaret edecek, mitinge katılacak, gençler ve muhtarlarla bir araya gelecek, seçim görevlileri ve eğiticilerle toplantı yapacak; il merkezinde öğretmenlerle bir araya gelecek.

(Erzurum/11.00-21.00)

10- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Afyonkarahisar mitinginde konuşacak.

(Afyonkarahisar/15.30)

EKONOMİ

1- Bi̇li̇m, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hendek'te fabrika, Kaynarca'da AK Parti teşkilat binası açılışına katılacak, Söğütlü OSB'yi ziyaret edecek, yapı malzemeleri şirketinin açılışına iştirak edecek, Teknokent ziyaretinde bulunacak, "Genç Kürsü" programına katılacak, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile bir araya gelecek.

(Sakarya/11.00-20.30)

2- Maliye Bakanı Naci Ağbal, sanayici ve i̇ş adamları ile toplantı yapacak, Küçükçekmece ilçe sakinleri ile buluşacak, Küçükçekmece Belediyesi Kanarya Bilgi Evi açılışına katılacak, Başakşehir'de sanayici ve i̇ş adamları, serbest muhasebeci ve mali müşavirlerle bir araya gelecek, Bağcılar’da sivil toplum kuruluşları üyeleri ve Bayburt Dernekleri üyeleriyle görüşecek.

(İstanbul/10.30-19.00)

4- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Lojistik Merkezi'nin temelini atacak, Sarıkamış Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete açacak, Sarıkamış-Horasan yolunda incelemede bulunacak.

(Kars/10.30-15.30)

5- TÜİK, Şubat ayı perakende satış endeksleriyle 2016 4. çeyrek (Ekim-Aralık) dönemi inşaat ciro ve üretim endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- ABD'nin Suriye'de Şairat Hava Üssü'nü bombalaması ile rejim güçlerinin İdlib'e düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin gelişmeler izleniyor.

2- Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, iki günlük Atina ziyaretinin ilk gününde Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopoulos ve Başbakan Aleksis Çipras ile görüşecek.

(Atina)

3- Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve, Tunus'ta temaslarda bulunacak.

(Tunus)

4- Irak'ta Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

5- Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısı Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenecek.

(Taşkent)

AA