Advertisement

Erdoğan: Faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz

Erdoğan: Faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde seçmene hitap etti

19 Haziran 2018 Salı, 23:15 Güncelleme: 20 Haziran 2018 Çarşamba, 13:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki hitabının ardından, Çukurova Bölgesi Sanayici ve İşadamlarıyla bir araya akşam yemeğinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Bir takım çevreler ısrarla Türkiye'nin başına kara bulutlar toplamaya çalışıyor. Halbuki Türk ekonomisi bu tür saldırılara karşı şerbetlidir" diye konuştu.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan "Yastık altında hala Döviz varsa TL'ye çevirelim. Bize ekonomik harp ilan edene bizim de gereğini, milli seferberliği yapmamız lazım." ifadesini kullandı.

"FAİZLE NASIL UĞRAŞILIR GÖRECEKSİNİZ"

Erdoğan, "Kur bunlar bizim geleceğimizi belirleyemiz, bizim geleceğimizi bir belirleyeceğiz. Biz 2002'den bu yana ekonomiyi öyle hale getirdik ki bu tür sarsıntılar ülkemize vız gelir. Kaderimizi beşer planında söylüyorum biz belirleriz. Bunu kimseye asla bırakamayız. Türkiye'nin kaderi üzerinde ekonomik saldırılar döviz gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor. 24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz. Yüksek faiz ile biz ülkemizi ayağa kaldıramayız. Düşük faiz ile bu adımı atmamız gerek.  Bir anda 3 puan arkadan 1.5 puan daha. Doğruyu konuşacağız ki sonunda ulaşmak istediğimiz yere ulaşalım. Yüzde 63'ten biz faizi aldık. Enflasyon 30'du. 4.6'ya kadar indirdik, Batı çaıldırdı. Çılgın Türkler bir şeyler yapıyor. Biz de onlara prim vermedik. " dedi.

"BUNU DEĞİŞTİRECEĞİZ, LAMI CİMİ YOK"

Erdoğan, "Yatırımcıyı güçlü kılacaksak faiz düşük olmalı. Girişimci yüksek faizle neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2'ler bilemedin 3'te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok" dedi.

Erdoğan, "Türkiye'nin daha öncesini bir kenara bırakıyorum. Sadece son 5 yılda maruz kaldığı saldırılar olmasaydı iki üç basamak ilerideydik. Sınır ötesi operasyonlarımız ile herkese çok daha derin, tarihi mesajlar verdik." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kardelen çiçeği gibi en zor şartlarda boy veren bir iş dünyamız olduğu sürece Allah'ın izniyle bu ülke ayaklarına vurulmaya çalışılan hiçbir prangaya izin vermez." dedi.

 ADANA MİTİNGİ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu seçime MHP ile ittifak içinde giriyoruz. Yanımızda Yazıcıoğlu'nun yadigarı Alperenler de var. 780 bin kilometrekarenin her karışını dolaşıyoruz. Gidilmedik yer bırakmayacağız. Seçim dönemlerinde değil 365 gün milletimizle dertleşiyoruz, bağrımıza basıyoruz. " dedi.

"SORUN BAKALIM KAÇ KERE GELMİŞLER"

Erdoğan, "Sizlere Yenikapı'dan 1 milyon 300 bin selam getirdim. Yarın Mardin ve Şanlıurfa'da olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan miletimizi bağrımıza basıyoruz. Son 4 senede Adana'ya 6 kez geldim. Bay Muharrem, Bay Kemal kaç kere gelmiş? Bizde aşk var, biz size sevdalıyız" diye konuştu.

"BOL BOL YALAN KONUŞANLAR İLE Mİ MESAFE ALACAĞIZ?"

Erdoğan, "Sizlere verdiğimiz sözleri hayata geçirdik. 16 yılda Adana'ya 41 katrilyon yatırım yaptık. Laf değil laf. Bay Muharrem ne diyecek, Bay Kemal ne diyecek; ne yaptın diyecek. Bu iş ustalık ister, dert ister. Ah CHP'ye gönül veren kardeşlerim marifet iltifata tabidir. Bol bol yalan konuşanlarla mı bu ülkede mesafe alacağız?" dedi.

"Adana'ya görenlerin hayran kalacağı bir millet bahçesini kazandırmış olacağız. Biz buyuz. Öyle laf ola beri gele yok." diyen Erdoğan, "Şu güzelliğe bak. Adana bizi devamlı anacak. Biz de görevimizi yapıyoruz. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize, yaşlılarımıza 4.5 katrilyon destek verdik." ifadesini kullandı.

"YALAN HABERLER ÜZERİNDEN ŞEHİR HASTANELERİMİZİ KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Erdoğan, "Bay Muharrem sıkıntın olduğunda doğru buraya. Nereden nereye ne rezillikler yaşadık. Şimdi şehir hastanesi ile Adana'da tavan yaptık. Çıkmış adaylardan biri diyor ki 'Bu şehir hastanelerini nasıl işleteceksiniz.?' Önce bu bayana sormak lazım sen neden çıktın bu yola. Bizim uılaştığımız yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. İnce şehir hastanelerini kapatmaktan söz ediyor. Lüks görüyorlar, çok görüyorlar. Yalan haberler üzerinden şehir hastanelerimizi karalamaya çalışıyorlar. 24 Haziran'da bunlara bir ders verelim.

"HALA MİLLETİMİ KAĞNI İLE TAŞIYACAKLAR"

Ne gerek var diyorlar yüksel hızlı trene. Sivas'a gelirse göçü hızlandırırmış. Sen öyle yatırımlar yapacaksın ki halkım bunlardan istifa etsin. Bunlar hala benim milletimi kanı ile taşıyacaklar. Bunlar da batılı modern bir dünya yok. Bu dönemi değiştiriyoruz. Sandıktan çıkamayacaklarını anlayınca mızıkçılık yapıyorlar. 1 milyon 300 bin kişiye montaj diyorlar. Bir dersaneyi yönetemeyen bu üleyi yönetebilir mi? Yıkmaktan başka hiçbir vizyonu olmayanlardan bir şey olmaz." dedi.

"KANDİL'İ BAŞLARINA YIKARIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil'de başlatılan operasyona ilşkin ise, "Kandil'i bölücü terör örgütünün başına yıktık, yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz" ifadesini kullandı.


"MİLLET İRADESİNİ YOK SAYMAYA ÇALIŞIYORLAR"

"Muhalefet sandığın rengi belli olmaya başlayınca çamura yatma hesabı yapar." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oylar çalınacak diyerek millet iradesini yok saymaya çalışır." vurgusunu yaptı.

"ŞEHİT HALİSDEMİR'İN KABRİNE DAHİ UĞRAYAMIYOR"

Erdoğan, "Bay Muharrem Niğde'ye geliyor, sırf Pensilvanya'yı incitmemek için şehit Halisdemir'in kabrine dahi uğrayamıyor, kabri başında dua edemiyor." dedi.

HT

 


ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 101.089 -0,75
USD/TRY 5,6778 -0,03
EUR/TRY 6,3658 -0,09
EUR/USD 1,1205 -0,04
FAİZ 17,68 0,00
ALTIN/ONS 1.421,46 -0,24
BRENT 63,24 -0,03
© haberturk.com
Yukarı