Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

(A.A) - Öğretmen olarak atanmayı beklerken, kanser hastalığı ile mücadele eden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğiyle tedavisine GATA'da başlanan Mersinli öğretmen adayı Şafak Bay, tedavi gördüğü hastanede öldü.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ataması Yapılamayan Öğretmenler Platformu'nun kurulmasında emeği geçen ve bu yönde yaptığı çalışmalarla ülke gündemine gelen Bay, 2005 yılında yakalandığı kemik kanseri rahatsızlığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğiyle tedavisinin sürdüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) yaşamını kaybetti.

Bay, 2005 yılında kemik kanseri hastalığına yakalanmasına rağmen, eğitimini yarıda bırakmayarak 2006 yılında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Türkçe Öğretmenliği bölümünü başarıyla tamamlamış, daha sonra bir yandan hastalığıyla mücadele ederken, öte yandan da göreve başlayabilmek için KPSS'ye hazırlanmıştı. Kendisi gibi atama bekleyen öğretmen adayı arkadaşlarıyla açlık grevine başlamasıyla gündeme gelen Bay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendisiyle ilgilenmesi ve talimat vermesi ile GATA'da tedavisine başlanmıştı. Bay, yaklaşık 8 aydır, GATA'da tedavi görüyordu.