Advertisement

Scott, Temmuz ayında yaptığı 1.7 milyar dolarlık bağışın ardından, dört ayda toplam 4 milyar dolardan fazla bağış yaparak benzeri görülmemiş bir hızda yardım kuruluşlarına fon sağladı.

Dünyanın en zengin 18. kişisi, Salı günkü bir blog gönderisinde yapmış olduğu bağışlar hakkında detalı bilgi verdi.

Scott, Medium websitesindeki yazısında, "Salgın, ABD’de zorluklarla mücadele eden insanların hayatlarında bir yıkım oldu. Pandemi en çok kadınları ve yoksulluk içinde yaşayan insanları etkiledi, fakat bu süreçte milyarderlerin servetlerini önemli ölçüde artırdı." ifadesini kullandı

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Scott’ın serveti bu yıl 23,6 milyar dolar artarak 60,7 milyar dolara yükseldi.

Scott’ın danışmanları, toplam 6.500 kuruluşun değerlendirilmesinin ardından, bağış yapmak için 384 gruba odaklanıldığını açıkladı. Bağış yapılan alanlarda daha çok, yüksek gıda güvensizliği, ırksal eşitsizlik ve yoksullukla mücadele eden yardım kuruluşlarının dikkate alındığının altı çizildi.

Rockefeller Philanthropy Advisors'ın CEO'su Melissa Berman'a göre, Scott'ın bu yıl içinde yapmış olduğu bağışlar 6 milyar dolara yaklaşarak, "hayattaki bir hayırsever tarafından bir yıl içinde yapılan en yüksek miktardaki bağış” olarak adlandırıldı.