Advertisement
HABERLER ABONE OL

Migros'tan yapılan açıklamaya göre, Migros, elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunan istasyonlarını şubat ayı içerisinde hizmete açmayı hedefliyor.

İştiraki olan Migen Enerji’nin, elektrikli araçlar için şarj hizmetinin sunulması amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) yaptığı şarj ağı işletmeci lisansı başvurusunun onaylanmasının ardından Migros, mağazalarının bulunduğu lokasyonlarda elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermek üzere çalışmalara başladı.

"İlk perakendeci olmaktan mutluyuz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ Yatırım Geliştirme ve İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, Migros olarak, sürdürülebilir enerji kaynaklarına katkı sağlama ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmanın önemli konu başlıkları olduğunu belirtti.

Şarj istasyonları kurma kararı aldıklarını ve yüzde 100 sermaye ortaklığı ile geçen aylarda Migen Enerji’yi kurduklarını hatırlatan Tuncer, ilk etapta İstanbul mağazalarında hizmete girecek şarj istasyonlarının ardından bu hizmeti hızla Türkiye çapında yaygınlaştıracaklarını belirtti. Tuncer, yılın ilk yarısına kadar 19 ilde 50’yi aşkın Migros mağazasında hizmet vermeye başlayacaklarını da sözlerine ekledi.