Advertisement

Sinbo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, "Birkaç yıl içinde yıllık 2 milyar liralık ciroya ulaşmayı ve Borsaya açılmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Küçük ev aletleri üreticisi Sinbo'nun Avcılar'da yer alan üretim tesislerini gezerek incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şirket yetkilileri ile toplantı da yaparak bilgi aldı.

Bakan Varank'ın ziyaretinde konuşan Demir, "Sektörümüzde en büyük yatırımı yapmış şirketiz. Yüzde 90 yerliliği yakaladık. Ana ve yan sanayisini oluşturan, kendi markasıyla üretim yapan en büyük şirketiz." dedi.

"Günde 40 bin adet küçük ev aleti üretimi yapıyoruz"

Sinbo Ticaret Direktörü Volkan Dede, iç piyasada yüzde 100, yurt dışı pazarlarda ise yüzde 85 kendi markalarıyla hizmet verdiklerini belirterek, 35 ülkeye sürekli, 70 ülkeye ise ara ara ihracat yaptıklarını söyledi.

Arz güvenliğinin ciddi sıkıntılı olduğu bu dönemde yerlileşme politikaları sayesinde üretime ara vermeden devam ettiklerini dile getiren Dede, Türkiye'de kadın istihdamına önem verdiklerini, çalışanların yüzde 60'ının kadın olduğunu, 200'den fazla KOBİ ve yan sanayileriyle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.

Dede, cirolarının yüzde 25'i ihracattan elde ettiklerini kaydederek, "Kolay ulaşılabilen, günlük hayatı kolaylaştıran ürünler üretiyoruz. Günlük 40 bin adet üretimimiz mevcut küçük ev aletlerinde. 200'e yakın farklı küçük ev aleti üretimimiz var." dedi.