Advertisement

"Stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var"

"Stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var"

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, "Piyasada eski bir alışkanlığın, kanunen de suç olan stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var. Kimi işletmeler ve toptancılar son günlerde ekonomide yaşanan dalgalanmaları fırsat bilerek ürünlerini satmamakta ve haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır" dedi

14 Ağustos 2018 Salı, 19:46 Güncelleme: 14 Ağustos 2018 Salı, 19:48

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, Türkiye'nin son günlerde Batı'nın ekonomik saldırılarıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, piyasalarda meydana gelen önemli bir tespiti açıkladı.

Stokçuluğun başladığına dair tespitleri bulunduğunu kaydeden Yılmaz, "Piyasada eski bir alışkanlığın, kanunen de suç olan stokçuluğun başladığına dair tespitlerimiz var. Kimi işletmeler ve toptancılar son günlerde ekonomide yaşanan dalgalanmaları fırsat bilerek ürünlerini satmamakta ve haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Buradan, ülkemizde yaşanan saldırılar karşısında bu tür yollara tevessül eden kişi ve kurumları uyarıyoruz. Gün birlik olma günü, her zamankinden daha fazla üretme ve kenetlenme günüdür."

Yılmaz, aldıkları duyumlara göre bazı firmaların temel gıda maddeleri ve tekstil ürünlerini stokladığını, bunun devam etmesi durumunda söz konusu firmaların isimlerini açıklayacaklarını sözlerine ekledi. 

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
TARIM EMTİA
Son %
PAMUK 60,52 0,31
KAKAO 2.473,00 0,20
KAHVE 98,40 0,05
© haberturk.com
Yukarı