Advertisement

Teknosa 110 milyon TL nominal değerli çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 91 milyon TL artırılarak 201 milyon liraya TL’ye yükseltilmesi kararı aldı.

Teknosa’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada sermaye artırımında mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanmamasına ve 1 TL nominal değerli 100 adet pay için geçerli yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının 3 TL olarak belirlenmesine karar verildiği duyuruldu.

Teknosa ana hissedarı Sabancı Holding’den yapılan açıklamada ise bedelli sermaye artırımında yeni pay alma haklarının tamamen ve nakden kullanılmasına karar verildiği açıklandı.

İlgili haber

Teknosa’dan yapılan ayrı bir yazılı açıklamda ifadelerine yer verilen Sabancı Holding CFO’su ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, “Sabancı Holding’in halka arzdan elde ettiği tutardan fazla bir tutarda minimum 136,5 milyon TL katkı sağlayarak iştirak edeceği sermaye artırımı, Teknosa’ya toplamda 273 milyon TL’lik nakit girişi sağlayacak” dedi.

Sabancı, yüzde 10,28 oranındaki Teknosa hissesini halka arzını 30 Aralık’ta tamamlamış, bu işlem sonucu Teknosa’da Sabancı payı yüzde 50 olmuştu.