Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

Spyke Games, Griffin Gaming Partners liderliğinde 55 milyon dolarlık tohum yatırım aldığını açıkladı. Spyke Games tarafından aktarılan bilgilere göre, alınan 55 milyon dolarlık yatırım, girişimin ekibini büyütmesinin yanı sıra oyununun lansman ve geliştirme faaliyetleri için kullanılacak. Önümüzdeki aylarda ekibin artırılması hedefleniyor. Spyke Games'in hali hazırda 30 kişilik bir ekibi var.

Spyke Games'in kurucuları arasında Rina Onur Şirinoğlu (CEO), Remi Onur (COO), Barkın Başaran (CPO), Fuat Coşkun (CTO) ve Mithat Madra (CMO) bulunuyor.

Spyke Games, 2021 yılının Şubat ayında Griffin Gaming Partners'tan 25 milyon dolar değerleme üzerinden 5 milyon dolar tohum öncesi yatırım almıştı. Şirket, Android ve iOS için ilk oyunu olan Royal Riches’i birkaç ay önce piyasaya sunmuştu. Griffin’in önceki yatırımları içerisinde Discord, AppLoving, N3twork ve Skillz gibi mobil oyun sektörü ile ilgili girişimler bulunuyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konu hakkında yaptığı açıklamada, “Geliştirdikleri oyunları milyarlarca insanın oynadığı Türk oyun sektürü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Girişimcilik ve yenilikçilik ekosistemimiz için gurur verici.” ifadelerini kullandı.