Advertisement
HABERLER ABONE OL

Kabinede devir teslim törenleri devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi devraldığı törende ekonomiye yönelik mesajlar da verdi.

Yılmaz yatırım ortamının iyileştirilmesine özel önem vereceklerini belirtti. Yılmaz, enflasyonun olumsuz etkilerine karşı geniş toplum kesimlerini rahatlatmaya yönelik çalışmaların süreceğini ifade etti.

Yılmaz'ın görev teslim töreninde öne çıkan ifadeleri şunlar oldu:

Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilimesi, çığır açan teknolojilerin teşviki, stratejik ticari bağlarımızın güçlendirilmesi gibi alanlara özel önem vereceğiz.

Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat ile yolumuza devam edeceğiz. Cari fazla vermeyi ve cari açık meselesini bir sorun olmaktan çıkarıcı bir perspektifle çalışacağız. Sürdürülebilir, kapsayıcı, insan odaklı bir kalkınma anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz.

Tabii ki, bu süreçte vatandaşlarımızın hayatlarını etkileyen enflasyonla mücadeleye özel bir önem ve öncelik vereceğiz. Bir taraftan da bunun bir zaman alacağı bilinci ile enflasyonun olumsuz etkileri ile karşı karşıya olan geniş toplumsal kesimleri rahatlatmaya dönük politikalarımızı da kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz.

Diğer bir önceliğimiz de depremden etkilenen illerimizin inşa ve ihya edilmesi olacaktır. Deprem çalışmalarını yakından takip edecek, afetlere karşı ulusal risk kalkanı modelinin sağlamlaştırılmasına özel bir önem vereceğiz.

Cumhurbaşkanı yardımcılığı bünyesinde bulunan Kıbrıs koordinatörlüğümüz ile milli davamız olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin her bakımdan yanında olmaya devam edeceğiz.