Advertisement

Arçelik, Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik alanında en iyi performans gösteren şirketlerin yer aldığı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne 6'ncı kez girdi.

Arçelik'ten yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilirlik alanında küresel ölçekte çalışmalar yürüten şirket, Borsa İstanbul'un bu alandaki değerlendirmesinde bir kez daha en iyi performans gösteren şirketler arasında yer aldı.

Arçelik, 6'ncı kez BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girerek 2014'ten bu yana yayımlanan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde aralıksız her yıl yer aldı.

Borsa İstanbul şirketleri arasında sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artırılması amacıyla oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde şirketler, çevre, biyo-çeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, rüşvetle mücadele, tedarik zinciri, iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine göre değerlendiriliyor.

Bağımsız bir araştırma şirketi olan Londra Merkezli EIRIS iş birliği ile yapılan değerlendirme sonucunda BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne 56 şirket girmeyi başardı.

AA