Advertisement

1996 yılında kurulan İstanbul Bilgi Ünversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi. 2010 yılından beri ABD merkezli Laureate
Internatonal Unversitesi bünyesinde bulunan ünversitenin yeni sahibi Can Holding'n Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can oldu.

Alınan bilgiye göre Kemal Can, ünversiteyi Can Holding değil şahıs şirket aracılığıyla devraldı. Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu konuyla ilgili yaptığı açıklamada akademik ve dar kadrolarda bir değşiklik olmayacağını bildirdi. Açıklamada "Bilme ve eğitime destek vermek, ünversite eğitimine yeni bir soluk getirmek amacıyla, 1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı’na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ales, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Destekçi katılımlarının, gerek vakfımızı gerekse vakfımız tarafından kurulan İstanbul Bilgi Ünversitesi’ni olumlu yönde etkilediğini geçimişimiz bize göstermektedir. Ünversitemizin mevcut yönetimi ile akademik ve dar kadroları bir değişiklik olmaksızın görevine devam ederken; Laureate Uluslararası Ünversiteleri Ağı başta olmak üzere diğer tüm uluslararası iş birlikler de büyüyerek sürecektir" ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

habertürk.com