Advertisement

HÜRRİYET GAZETECİLİK

Hürriyet Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Ahmet Özer'in kendi isteğiyle bu görevinden ayrıldığını duyurdu.

Şirket dün akşam KAP'a yaptığı açıklamada, Özer'in yönetim kurulundaki murahhaslık görevinden de ayrıldığını; ancak Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin sürdüğünü belirtti.

OYAK ÇİMENTO

5 tanesi halka açık olmak üzere 6 çimento ve bunlara dikey olarak entegre iki farklı beton ve bir kağıt torba şirketinden oluşan OYAK Çimento 2015 yılına ilişkin sonuçlarını açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Yakın ihracat pazarlarında yaşanan çalkantıların satışlara yansımasına rağmen halka açık 5 şirketin toplam hasılatı yüzde 3 yükseldi" denildi.

Şirket ayrıca, Suriye’de tansiyonun düşmesi halinde, Adana ve Mardin tarafından bölgeye çok yoğun satış olanakları olabileceğini, diğer ihracat pazarlarının ise stabil kalacağını tahmin ettiğni belirtti.

EMLAK GYO 

Emlak Konut GYO Ocak ayında KDV hariç toplam 153,97 milyon lira değerinde 323 adet bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Şirketten dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, bu satışların 18,2 milyon lira değerindeki 25 adedinin yabancı ülke vatandaşlarına yapıldığı belirtildi.

FİBA

Rus gazete Kommersant'ın haberine göre Hüsnü Özyeğin'in sahip olduğu FİBA Grup'a ait Rusya'da faaliyet gösteren Credit Europe Bank ocak ortasında satışa çıkarıldı.