Advertisement

TEKFEN

Tekfen Holding hisse geri alımı için azami 222 milyon liralık fon ayrılması kararını genel kurul onayına sunacağını duyurdu.

Şirketten KAP'a yapılan bildirimde, geri alım programı süresinin azami altı ay olacağı ifade edildi.

Kararın gerekçesi olarak ise, şirket paylarının fiyat seviyesinin son bir yıl içerisinde değer kaybetmesi ve mevcut fiyat seviyesinin şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmadığı gösterildi.

Bildirimde yer alan bilgiye göre, geri alım kapsamında alt limit 1 kuruş, üst limit 6 lira olacak. Tekfen hisselerinin son üç aylık ağırlıklı ortalama fiyatı 3.93 lira, yıllık ağırlıklı ortalama pay fiyatı ise 4.5 TL olarak gerçekleşti. 

KARSAN

Karsan Otomotiv İETT'nin açtığı 410 adet 12 metre Euro 6 dizel yakıtlı solo tip otobüs ihalesine en iyi teklif veren şirket oldu.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, "... (İhaleye) En iyi teklifin şirketimiz tarafından verildiği öğrenilmiştir. İhale sonucu ile ilgili olarak tarafımıza henüz yetkili mercii tarafından yapılan yazılı bir bildirim bulunmamaktadır" denildi.

Karsan hisseleri saat 1458'de yüzde 3.62 primle hareket ediyor.

THY

Renaissance Capital, THY için fiyat hedefini 10,6 TL'den 10,00 TL'ye indirdi. Tavsiyesini ise 'AL' olarak belirledi. 

ŞEKERBANK

Şekerbank hisselerinin Samruk Kayyna JSC`ye ait olan belli oranının Kazkommertsbank JSC tarafından devralınması işlemine izin verildi. 

KOÇ HOLDİNG

Moody's ve S&P, Koç Holding ile ilgili yıllık gözden geçirme çalışmalarını tamamladı. Koç Holding A.Ş.'nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasına göre Moody's uzun vadeli kredi notunu Baa3, görünümünü pozitif olarak korudu. S&P ise uzun vadeli kredi notunu BBB-, kısa vadeli kredi notunu A-3 olarak korumuş, görünümü ise pozitife çevirmiştir.

ÜLKER BİSKÜVİ

Ülker Bisküvi'nin 2015 net kârı yüzde 23 artışla 260.3 milyon lira oldu. Şirketin dün akşam KAP'a bildirdiği finansal sonuçlarına göre 2015 gelirleri ise yüzde 6 civarı artışla 3.1 milyar lira olarak gerçekleşti. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, brüt 94 milyon lira kâr payının hisse başına brüt yaklaşık 0.2748; net 0.2336 lira olarak 5 Nisan'da nakit dağıtımı genel kurulun onayına sunulacak. Diğer yandan Ülker'den KAP'a yapılan bir diğer açıklamada, Mısır'da mukim Hi Food şirketinin yüzde 90'ına sahip UI Egypt'taki yüzde 51 Yıldız Holding payının satın alınmasına yönelik gerekli onayların alındığı belirtildi. Açıklamaya göre; satın alım bedeli 30 milyon dolar olarak belirlenirken; işlem sonucunda Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., Hi Food'un etkin olarak yüzde 45.9 hissesine sahip olacak ve kontrol gücünü elinde bulunduracak.

COCA COLA İÇECEK

Coca Cola İçecek'in 2015 yılı 12 aylık konsolide net kârı 117 milyon 159 bin TL oldu. 2014'te bu rakam 315 milyon 431 bin TL olarak gerçekleşmişti. Şirket 2016'da konsolide FAVÖK marjının 2015 yılına göre yatay seyretmesini öngörüyor.

MİGROS

Deutsche Bank, Migros için fiyat hedefini 23 TL'den 22,80 TL'ye çekti. Tavsiyesi 'AL'. Kurum Soda Sanayii için ise fiyat hedefini 4,45 TL'den, 4,85 TL'ye yükseltti.