Advertisement

İsveç Haber Ajansı TT ve ticaret gazetesi Di'nın verdiği habere göre, taşımacılık ve denizcilik işleri ile ilgili yatırımları bulunan Brightwell adlı şirket, otomobil firması SAAB'ın bütününü almak için incelemelerini sürdürüyor.

Haberde, şirketin temsilcisi Zamier Ahmed'in şirketin üretimini İsveç'teki Trollhaettan'da devam edeceği, fabrikayı yurt dışına taşımayı düşünmediklerini bildirdiği ifade edildi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
06 Ocak 2012 Cuma, 11:14 Adem Öner yılların tecrübesi saab'ı satın aldıktan sonra 3 model için teknolojik innovasyon maliyetini de eklemek lazım. bu modeller alt gelir gurubu 2 orta gelir grubu da 1 model olmalı ayrıca bu innovasyonda motor silindir hacmine yönelik olmalı 1300-1600 cc motorlar uygundur. marka adına ilave bir isim bulunmalı. bu şekilde türkiye'nin dünya da bıraktığı prestij eklenerek yapılaacak reklam çalışmaları sonucunda başta ortadoğu ve afrika da sonrasında rusya ve çinden avusturalyaya kadar olan güneydoğu asya da ciddi satış rakamlarına ulaşılır. büyük ihracat potansiyeli vardır.projeyi hükümet desteklemel
06 Ocak 2012 Cuma, 10:38 Misafir bir marka uretmek, bir otomobil uretmekten filan kat be kat zor ve pahali bir ish. bunu farketmeyen zaten kendi colamizi da uretelim diyebilir, cok da zor olmaz. coca colanin marka degerinin onda birine ulasmak ise herhalde 80-100 yil surer. selam. syg.
06 Ocak 2012 Cuma, 09:09 Misafir otomobil ihracatı neredeyse tamamen montaj ürünlerine dayalı.dışarıdan ithal edilen otomobil parçaları türkiyede montajı yapılarak dış ülkelere gidiyor ve biz buna ihracat diyoruz.