Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Kanada Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, ABD ekonomisinin eski ihtişamlı günlerine geri dönmesinin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

CTV Televizyonu'nda Question Period isimli programda konuşan Carney, ABD ekonomisi hakkında acı konuştu. ABD'nin yapısını “zayıf" olarak nitelendiren Kanada Merkez Bankası Başkanı, “Amerikan ekonomisini, bugünkü zayıf devlet yapısı ile kurtarmak, yıllarca sürecek bir iş. ABD ekonomisinin eski ihtişamlı haline dönmesi, neredeyse imkansız. Geriye gitmek istemiyorum ama biz bunun böyle olacağını geçmişteki örneklerinden biliyoruz. Amerikan ekonomisini tamamen iyileştirmekse mümkün değil" dedi.-“Yeni bir emlak krizi olmasın"

Kanada hükümetini, alışılmışın dışında canlılık gösteren emlak piyasası konusunda uyaran Başkan Mark Carney, Amerika'da yaşanana benzer bir krizin olmaması için önlem alınması çağrısında bulundu. “Konut balonu hızla şişiyor" diyen Carney, Toronto ve Vancouver konut piyasasına dikkat çekerek, “yeni bir emlak krizi olmasın" diye konuştu.