Advertisement

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, tolantıya katılan iki kişiye göre, bugün Berlin'de kanun yapıcılara, Yunanistan'ın borç azaltma hedeflerini yakalayamadığını söyledi.

Görüşmenin gizli olmasından dolayı ismini vermeyen kaynaklara göre, Schaeuble, bugün parlamenterlere, troykanın Yunanistan'daki ilerlemeleri değerlendirmesi konusunda bilgi vererek, Yunanistan'ın taahhütlerinin ülke borcunun GSYH'ye oranını 2020'ye kadar ancak yüzde 136'ya indirebileceğini söyledi. Yunanistan'ın borç azaltımı ve tahvillerden zarar yazma sonucu hedefi, 2020'ye kadar borcun ulusal gelire oranını yüzde 120 seviyesine indirmekti.

Almanya Maliye Bakanlığı sözcülerinden Bertrand Benoit, "Yunanistan'ın teklifi yeterli değil ve geri dönüp, revize bir plan ile gelmek zorundalar" dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Şubat 2012 Cuma, 13:14 Misafir yunanistan nasılsa kurtaracaklar mantığıyla rahat. ancak avro dışına çıkartılacakları söylenirse düzelirler.
10 Şubat 2012 Cuma, 13:04 Misafir iyide kardeşim ne yapsın yunanistan,toptan vatandaşını aç bırakacak değil ya,zaten zor durumda olan siyasetçileri iyice iş yapamaz hale getirteceksiniz,siz eğer yunananistanı kurtarmak istiyorsanız,istihdam odaklı çalışmalısınız, çalışmadan üretmeden o borç nasıl azalır ve ödenir,o zaman sık sık temerrütle karşılaşacak bir ülke için ne yapabilecekseniz onu bir an önce yapın,ben yunan halkının daha fazla fedakarlık yapabilecek durumda olduğunu sanmıyorum,daha ileri gidilirse trajik olaylar ortaya çıkacaktır.