Advertisement

Cuma günü Washington'daki Sudan Büyükelçiliği'nin önünde yapılan gösteri sırasında gözaltına alınan yakışıklı aktör çıktığı bir televizyon programında, yaşadığı olayı, "küçük düşürücü" olarak niteleyerek, "Tahmin edebileceğiniz gibi gerçekten zordu" ifadelerini kullandı.

50 yaşındaki aktör, gözatındayken ilk kimi aradığı sorusuna ise "Annemi aradım. Bazı şeyler hiçbir zaman değişmez" yanıtını verdi.

Clooney, Sudan hükümeti güçlerinin ülkenin güneyinde sivillere yönelik savaş suçu işlemesini protesto etmek amacıyla Washington'daki Sudan Büyükelçiliği'nin önünde yapılan gösteri sırasında gözaltına alınmıştı. Clooney ile çok sayıda milletvekili ve insan hakları savunucuları kelepçe takılarak polis aracına götürülmüş, ünlü oyuncu birkaç saat sonra serbest bırakılmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
20 Mart 2012 Salı, 09:03 Misafir amerikada haddini aşan milletvekillerine bile kelepçe takılabiliyor.hemde özgürlüklerin ülkesinde bir protesto nedeniyle.bizde memurlara tokat atılıyor milli iradeye ve devlet üslubuna yakışmayan hakaretleri edenlere dokunulmazlık nedeniyle hiç birşey yapılamıyor.ne ilgin.yaşasın demokrasi o zaman.