Advertisement

ABD ekonomisindeki toparlanma işaretleri ve İtalya Başbakanı Monti'nin krizin sonuna yaklaşıldığını açıklaması güvenli liman talebini azalttı, altın fiyatları geriledi.

Spot altının ons fiyatı yüzde 0.3 kadar düşerek Singapur'da 1,676.36 dolar oldu. New York Comex'te ise Haziran teslim kontrat yüzde 0.6 azaldı ve 1,678.30 dolardan işlem gördü.

Dün ABD'de açıklanan veriler konut fiyatlarındaki düşüşün yavaşladığını ve Tüketici Güveninin bu ay bir yılın en yüksek seviyesine yakın olduğunu gösterdi.

Bu arada Fed Başkanı Bernanke'nin bir televizyon kanalına toparlanmanın henüz garanti olmadığını ve işsizlik oranının da yüksek olduğunu söylediği belirtildi.

Sydney'deki Mine Life'ta analist olan Gavin Wendt, ABD'de açıklanan verilerin pozitif olduğunu belirterek, "Eğer işler iyi giderse kimin altına ihtiyacı olur? diye düşünüyorlar" ifadesini kullandı.

Külçe altın bu çeyrekte Avrupa endişelerinin etkisiyle yüzde 7.3 değer kazandı. Bu arada gümüş, paladyum ve platin fiyatları da geriledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Mart 2012 Perşembe, 07:50 Misafir ismi lazım değil bir bankanın altın işlemlerinden sorumlu bir arkadaş altın 1645'i görmez dediğinin ertesi gün altın 1660 oldu,sonra 1696'yı gördü,bernankenin açıklamaları altını zıplattı, ardından yine bernankenin açıklamaları, hindistanın talep azlığı ve grev endişeleri ile gerilemeye başladı,yani ne zaman zıplar ne zaman düşer belli değil,ama trend düşüş yönünde diye düşünüyorum,çünkü yukarı destek yok.
28 Mart 2012 Çarşamba, 23:53 Misafir 105lerde gezinir bence
28 Mart 2012 Çarşamba, 21:41 Misafir altinin varsa korkma