Advertisement

İtalyan vergi polisi, Libya'nın öldürülen devrik lideri Muammer Kaddafi'nin ailesi ve ortaklarının 1,1 milyar euroluk (yaklaşık 2 milyar 620 milyon TL) mal varlığına el koydu.

İtalya'nın geçen yıl BM kararları çerçevesinde dondurduğu mal varlıkları arasında, İtalyan Unicredit Bankası'nın 1,256'lık hissesi, Juventus Futbol Takımı'nın yüzde 1,5'i ve enerji devi Eni'nin yüzde 0,58'lik hissesi bulunuyor.

Vergi polisi, mal varlıkları arasında ayrıca Roma'da bir daire, Sicilya Adası'nda arazi ve iki motosiklet bulunduğunu söyledi.

Yetkililer, Lahey'deki Adalet Divanı'nın talebi üzerine mal varlıklarına el konulduğunu belirtti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
29 Mart 2012 Perşembe, 18:48 Misafir bu haber turkmenistan cumhurbaskani bedrimuhammedova atf olur insallah aklini basina alsin adamin aklini alirlar
29 Mart 2012 Perşembe, 12:13 Misafir ülkesini 40 yil yönetip de böyle bir sona götüren bu ruh hastalari ve resmen manyak diktattörler yüzünden bir milletin geleceği, kaynaklari ve değerleri oluşamadi. aptal ve egoist yöneticilerin millete ve devlete yapabileceği zararlar kendi akibetlerinden çok daha ağir sonuçlar oluşturacaği için onlara asla izin verilmemeli. demokrasi, insan hakları ve medeni bir millet olmaya sımsıkı sarılmalıyız.