Advertisement

Meral Okay için Bebek Hümayun-u Abad Camisi'nde tören düzenlendi. Törende, Meral Okay'ın babası Ata Katı taziyeleri kabul etti.

Katı, gazetecilerin soruları üzerine, ''İnsanlara ve topluma çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Okay'ın tabutu, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından omuza alınarak, alkışlar eşliğinde cenaze aracına taşındı. Cenaze aracı, tekbirler eşliğinde camiden ayrıldı.

Senarist ve oyuncu Meral Okay'ın cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda, 1993 yılında vefat eden eşi Yaman Okay'ın yanında toprağa verildi.

Törene, Meral Okay'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Sezen Aksu, Atilla Saral, Tarık Akan, Engin Altan Düzyatağan, Bergüzar Korel, Erol Evgin, Mustafa Altıoklar, Cem Özer, Oktay Kaynarca, Vahide Gördüm, Altan Gördüm, Şirin Payzın, Nedim Saban, Reha Muhtar, Yonca Evcimik, Özcan Deniz, Ali Sunal, Gül Sunal, Ceyda Düvenci, Ayşe Özyılmazel, Birol Güven, Burak Kut, Bahar Korçan, Engin Akyürek, Elif Şafak, Sinan Tuzcuoğlu, Aydan Şener, Cüneyt Özdemir, Ozan Güven, Atilla Özdemiroğlu, Mehmet Ali Alabora, Halil Ergün, Demet Akbağ, Nükhet Duru, Mahsun Kırmızıgül, Hülya Avşar, Işın Karaca, Meltem Cumbul, Tolga Karel, Adnan Şenses, Özgü Namal, Göksel, Hrant Dink'in ağabeyi Orhan Dink, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, Adnan Polat, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da katıldı.

Cenazeye, Meral Okay'ın senaryosunu yazdığı ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisinin, aralarında Halit Ergenç, Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Burak Özçivit, Okan Yalabık, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu ve Semi Keçik'in de bulunduğu ekibi tam kadro katıldı.

-Cenazeden notlar-

Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Türkan Şoray çelenk gönderdi.

Cenaze boyunca Meral Okay'ın tabutunun önünde üzerinde ''Seni Seviyoruz'' yazılı bir çelenk durdu. Çerkez kökenli sanatçının cenazesine çeşitli Çerkez dernekleri de çelenk gönderdi.

Bu arada sanatçı Sezen Aksu, cenaze namazının kılınmasını caminin karşısındaki bir kafede bekledi. Bu sırada oldukça özgün olduğu ve sürekli ağladığı görülen sanatçıyı, oğlu Mithatcan Özer ve yakın arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Sezen Aksu, cenaze namazı kılındıktan sonra yakın arkadaşı olan Meral Okay'ın tabutunun başına geldi ve bir süre bekledi.