Advertisement

Avrupa'daki kriz sebebiyle düşüş yaşayan euroya ayak uyduran altın sabahki satışların ardından düşük fiyatın yatırımcıya cazip gelmesi ile yükselişe geçti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Yunanistan'ın uzun vadeli notunu düşürmesinin ardından euro dolar karşısında dört ayın düşüğünde seyrederken altın ise düşük fiyatının yatırımcıya cazip gelmesi ile yönünü artıya çevirdi. Külçe altın dün ise yüzde 2.3 artış kaydetti.

Spot altının onsu yüzde 1 artışla Londra'da yerel saatle 11.13'te 1,590.41 dolardan alıcı buldu. Böylece altın fiyatları bu hafta yüzde 0.7 artıya geçti. New York Comex'te işlem gören altın vadelileri yüzde 1 artışla 1,590.50 dolara çıktı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
21 Mayıs 2012 Pazartesi, 18:09 Misafir yalnış düşünüyosun altın artık 2 yukarı 3 aşağı harektlerine devam eder kısaca düşer!!!
18 Mayıs 2012 Cuma, 14:17 Misafir altın yükselmesini sürdüreceğe benziyor. yatırım araçlarının uzun vadede en önelmi aracıdır ve güvenilecek limanıdır. yatırmcı global belirsizliklerin ekonomik sosyal bölgesel belirsizliklerde altının her zaman ayakta kalabileceğini bilhassa değeri ne olursa olsun acil nakit ihtiyacını karşılayabilecek bir yatırım aracı olduğunu bilerek ve hesap ederek altına yönelirse uzun vadede karlı olacaktır diye düşünüyorum. h.b.