Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Kanada'nın Montreal kentinde üniversite öğrencilerinin aylardır devam eden protestoları, Formula 1'i de olumsuz etkiledi.

Kanada Grand Prix yönetimi, 7 Haziran Perşembe günü yapılacak ücretsiz açılış günü etkinliğini, tehdit edildiklerini gerekçe göstererek iptal etti.

Kanada Grand Prix Başkanı François Dumontier, Circuit Gilles-Villeneuve'de yapılacak ücretsiz açılış gösterisi için doğrudan tehdit aldıklarını ve etkinliğin güvenlik nedeniyle yapılmayacağını duyurdu.

Organizasyonda güvenlik nedeniyle gelir kaybı yaşadıklarını ifade eden François Dumontier, bilet satışlarının son 1 ayda önemli ölçüde düştüğünü kaydetti.

Formula 1 yarışlarının bu yılki 7. ayağı olan Kanada Grand Prix'i, 8-10 Haziran tarihleri arasında Montreal'in Circuit Gilles-Villeneuve parkurunda gerçekleştirilecek. Yarışlar için şu ana dek 300 bin bilet satıldı.

Öte yandan Quebec Eyalet Başbakanı Jean Charest, Kanada Grand Prix yarışlarından 100 milyon dolar gelir beklediklerini, ancak öğrenci protestoları nedeniyle bu ve diğer festival organizasyonlarından gelecek gelirlerde önemli düşüşler olabileceğini açıkladı.