Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Avrupa hisseleri, Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve İngiltere Merkez Bankası'nın gösterge faiz oranlarını aynı seviyede bırakmalarıyla çok fazla değişiklik göstermedi.

Nobel Biocare Holding AG, zayıflayan Japon piyasasının yıl genelindeki kar oranına zarar vereceğini açıklamasının ardından yüzde 5.3 geriledi. ThyssenKrupp AG, Koreli çelik üreticisi Posco'nun, Amerika şubesini satın almak için ilgilendiğini belirten bir mektup gönderdiği haberlerinin ardından yüzde 2.4 değer kazandı.

Stoxx Europe 600 Endeksi, kazançlar ve kayıplar arasında en az 20 kez gidip geldikten sonra Londra saatiyle 16:36'da yüzde 0.1'den daha az bir düşüş kaydetti ve 271.3 puana geriledi. Endeks buna rağmen bu yılın genelinde yüzde 11'lik bir tırmanış kaydetmiş durumda.

Brewin Dolphin Securities şef stratejisti Mike Lenhoff, "İspanya'dan pozitif haberlerin olmadığı bir ortamda piyasaların az da olsa canlılığını yitirmeye başladığını" ifade etti. Lenhoff, "Yarın açıklanacak ABD istihdam rakamları biraz yardımcı olabilir" dedi.