Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Bursaspor Genel Menajeri Süha Sidal, Spor Toto Süper Lig'de deplasmanda Fenerbahçe'ye 4-1 kaybettikleri maçın devre arasında, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ın, soyunma odası koridorlarında hakemlere tepki gösterdiğini iddia etti.

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sidal, Aziz Yıldırım'ın ilk yarının bitiminde soyunma odası koridorlarında hakemlere tepki gösterdiğini ileri sürdü. Sidal, şöyle konuştu:
''Sayın Aziz Yıldırım, hakemlere, 'Ben federasyon falan dinlemem, alayınızın cezasını ben vereceğim. Hakemliğinizi bitireceğim' dedi. Bu, bir iddia değildir. Hakemlerin yüzüne söylenmiştir. Temsilciyi görmedim ama o da duymuştur. Yarın bir gün göreceğiz, iddia mıdır gerçek midir? Ben gerçekleri söylüyorum.''

Sidal, hakemlerin Aziz Yıldırım'ın sözlerinden etkilendiğini savunarak, şunları kaydetti:
''İkinci yarının başında yan hakem bayrağını çekerek golün iptalini istedi. Aziz Yıldırım'ın bu konuşmasından benim 16 yaşındaki sporcuma kadar herkes etkilendi. Sonuçta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım konuşuyor ve doğal olarak sporcularım etkileniyor. Hakem de etkileniyor. Bu işlerin cezasını vermeyince, ödüllü bir şekilde kalınca hakem de etkileniyor. Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün başkanı bunu söylüyorsa Türk futbolu için kara bir gün yaşanmış demektir.''

Bursasporlu futbolcu İbrahim Öztürk ise Aziz Yıldırım'ın, soyunma odası koridorlarına inerek bir şeyler söylediğini duymadığını dile getirerek, ''Ben görmedim ama bire bir duyanlar olmuş. Ben görmedim de duymadım da. Olayın içinde değildim bu yüzden net bir şey diyemem'' ifadesini kullandı.

AA