Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Elliot Management Corp. serbest yatırım fonundan müşterilerine yapılan açıklamada altının belirsiz küresel ekonomik ortamda hâlâ en iyi değer koruyan yatırım aracı olduğu belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada "Birinci çeyrek ve sonrasında altın pozisyonumuz para kaybetmiş olsa da henüz küresel istikrarın ve normalleşmenin sağlandığına dair samimi bir ilerleme olduğu konusunda ikna olmuş değiliz. 'Gerçek para' olarak yalnızca bir araç zamanın testini geçmeyi başardı: altın. Bu dinamiğin kendisini yakın zamanda geniş bir şekilde göstermesini bekliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Paul Singer'ın sahibi olduğu firma böylece John Paulson'un Paulson & Co. firmasıyla beraber Nisan ayında yaşanan ayı piyasasından sonra altında kalmaya devam etme kararını paylaşmış oldu. Her iki firma da hükümetlerin çok borç içinde olduğunu ve daha önce görülmemiş hızda para bastıklarını söyleyerek altının ralliye geçmesini bekliyorlar. Paulson müşterilerine yaptığı açıklamada merkez bankaları tarafından yapılan alımlar ve Asya'daki talebin sarı metali destekleyeceğini belirtti.

Altındaki kayıplara rağmen Elliott International Ltd. fonu geçtiğimiz çeyrekte yüzde 3.1 yükseldi.