Advertisement

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bügünden itibaren günlük Döviz satım ihalelerine başladığını duyurdu, Merkez, bugün açtığı 50'şer milyon dolarlık üç ihalenin ardından 50 milyon dolarlık 4. döviz satım ihalesini de açtı.

Merkez Bankası'ndan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"11 Haziran 2013 tarihli “Kısa Süreli Ek Parasal Sıkılaştırmaya İlişkin Basın Duyurusu”nda belirtildiği üzere kısa süreli ek parasal sıkılaştırmanın desteklenmesi amacıyla Merkez Bankası 11 Haziran 2013 tarihinden itibaren gerekli gördüğü günlerde gün içinde döviz satım ihaleleri açabilecektir. Gün içi ihalelerde satımı yapılacak tutar her bir ihalede 50 milyon ABD doları olacak, gelen tekliflerin ihale miktarına kadar olan kısmının tamamı karşılanacaktır."

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Haziran 2013 Çarşamba, 10:53 Misafir merkez alirken kimse korkmuyor satarkenmi korkuyorsunuz satacak hemde altin almali o dolarlarla geleceğin parasi altin dolarin ömrü azaldi kuyunun dibi göründü artik sömürülen ülkeler baş kaldiriyor ne bu biz çalişalim abd ağaçtan para yapsin alsin elimizdekileri yeter artik
11 Haziran 2013 Salı, 16:59 Misafir geç kalınmış bir müdehale, enflasyon döviz kuru ilişkisi yapılan yorumlarda göz ardı edilmiş, enfalsyonu da düşünerek daha erken dövizsatabilirdi.
11 Haziran 2013 Salı, 15:49 Misafir yazik memleketten çikacak dövizlerid süşünemiyourum bile. allah sonumuzu hayir etsin...
Kapat