Advertisement

Eskişehir'de 2 Haziran'da "Gezi Parkı" protestoları sonrasında henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün ardından Hatay'da gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Armutlu Mahallesi girişinde polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan göstericiler, Gündüz Caddesi'nde tekrar toplandı. Göstericiler, polise taş, havai fişek ve sapanla bilye attı.

Ateş yakıp barikatlar oluşturan gruba polis biber gazı ve TOMA'yla müdahale etti. Olayda 2'si polis memuru, 1'i asker ve 1'i gösterici olmak üzere 4 kişi yaralandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Temmuz 2013 Cuma, 10:41 Misafir toplumda infial yaratan bu tür cinayetlerin failleri ivedilikle bulunup yargılanmadıkça, topluma kin ve nefret tohumları atılır.türkiyede artık birleştirici devlet adamları yetişmiyor ya da biz seçemiyoruz.
12 Temmuz 2013 Cuma, 09:43 Misafir demokrasi bir "tahammül kültürüdür". öncelikle farklılıklara tahammül etmeyi başaracaksınız. sokaklarda hükumeti protesto edip, istifasını isteyenler sizce ne kadar demokratik? halkın oyuna, milli iradeye ve ülkenin meşru hükumetine tahammül edemeyenin demokratik olduğundan, demokratik talepler dile getirdiğinden bahsedilebilir mi? öyle ise herkes başını önüne alıp düşünsün ve ülkemizi son 10 yılda elde ettiği ekonomik bağımsızlık savaşında yenilgiye uğratmak isteyenlerin oynuna gelmesin kimse. arkadaşa allah rahmet eylesin. herkes artık işine gücüne odaklansın, yeter artık...
12 Temmuz 2013 Cuma, 09:39 Misafir baydı bu gezi olayları artık... ölen arkadaşa allah rahmet eylesin... bir daha böyle olaylar olmasın... herkes işine gücüne baksın, dünya ve ülkemiz zor zamanlardan geçerken suyu bulandırmaya çalışanlar artık ülkemize zarar veriyor, herkes bunu böyle görsün artık ltf.