Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

 Sahip olduğu elastik LED paneli sayesinde bulunduğu ortamdaki sesin ritmine göre ışık veren akıllı tişörtler ABD'de yoğun ilgi görüyor.

Gelişen LED teknolojisi sayesinde incelen ekranlar artık "giyilebilir" hale geldi. Akıllı tişörtler, sese duyarlı elastik LED panelleri sayesinde ortamdaki ses düzeyine göre ışık veriyor.

Yüzlerce grafik tasarıma sahip tişörtler özellikle turistlerin ve gençlerden ilgi görüyor. T-shirtlerin tanesi 35 dolardan alıcı buluyor.

 Yıkanabilir akıllı tişörtlerin ekran ışığını daha iyi göstermesi için siyah renk tercih ediliyor. Tişörtlerde kibrit kutusu büyüklüğünde bir kontrol paneli bulunuyor. Sadece iki adet AAA pil ile 9 saat çalışan sistem, üzerindeki açma-kapama düğmesi sayesinde devre dışı bırakılabiliyor. Bu durum pil ömrünü uzatıyor.

Akıllı tişörtler, özellikle karanlık ortamlarda dikkat çekiyor. Dans pistleri için tasarlanan tişörtlerin beğenilmeyen tek noktası ise rengi. Siyahı tercih etmeyenler, küçük bir delik açtıkları takdirde sahip oldukları herhangi bir tişörtü LED panelli hale dönüştürebiliyor. Kirlenen tişörtler, LED paneli ve kontrol paneli söküldükten sonra yıkanabiliyor.