Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

(20:43'te güncellendi)

ABD hisseleri, telefon şirketleri ve petrol üreticilerindeki kayıpların bütçe konusundaki anlaşmayı bastırması ile dalgalı bir seyir izlerken, Standard & Poor's 500 Endeksi Ağustos'tan bu yana en büyük haftalık düşüşe hazırlanıyor.

Adobe Systems Inc., internet abone sayısının dördüncü çeyrekte analistlerin tahminlerinin üstünde gelmesiyle yüzde 12 tırmandı. Texas Industries Inc. konuyla ilgili bir kişinin şirketin alıcı aradığını söylemesi ile yüzde 10 yükselirken, Anadarko Petroleum Corp. yüzde 7.9 gerileyerek enerji hisselerindeki düşüşe öncülük etti.

S&P 500 Endeksi yüzde 0.1 yükselerek New York saati ile 13:20'de 1,775.45 puan oldu. Gösterge endeks bu hafta içerisinde yüzde 1.5 gerilerken, bu seviyelerde haftayı tamamlaması durumunda Ağustos ayından bu yana en dik haftalık düşüş olarak gerçekleşecek. Dow Jones endeksi ise 37.31 puan, yani yüzde 0.2 yükselerek 15,776.74 puana geldi.

New York'ta bulunan Wells Fargo Funds Management şef hisse stratejisti John Manley, "Yatırımcılar piyasanın 12 aylık sürecinin ardından biraz yorulmuş durumda. Bütçe anlaşması şu anda bir artı. İnsanlar yıl sonu öncesinde kazanç arayışı içerisinde" ifadelerini kullandı.

(20:43'te güncellendi)