Advertisement

Kanada'nın British Colombia eyaletinde tarihi iki ev 1 Kanada Doları (yaklaşık 2 TL) fiyatla satışa sunuldu.

Vancouver kenti yakınlarındaki Fraser Kanyonu'nda bulunan 860 nüfuslu Boston Bar kasabası, tanesi 1 dolardan satışa çıkarılan iki tarihi evle bir anda ülke gündemine geldi.

Kasaba yöneticisi Llyod Forman, çatılarında akma olsa da evlerin durumunun restorasyona müsait olduğunu açıkladı. Daha şimdiden 5 kişinin teklif verdiğini kaydeden Forman, satışı en iyi teklifi verene yapacaklarını bildirdi.

Evlerin geçen yüzyılda Canadian Pasific Railways isimli demiryolu şirketinin işçileri için inşa edildiğini, zaman içinde kasabanın bir parçası olduğunu anlatan Forman, alıcının yasal sözleşmede koydukları şartlara uyma zorunluluğu olduğunu sözlerine ekledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Ocak 2014 Perşembe, 09:16 Misafir ordaki konutlaşma ve imar kalitesinin türkiye ile hiç ilgisi olmadığı için bu haberler bize ilginç geliyor. abd ve canada da konutların nerede ise çoğunun sahibi bankalar. evleri almak çok kolay, 10 bin dolar peşin 30 yıl taksitle aylık taksit 100 dolar civarında ortalama mahalle evleri için. hepsi en az 100 yıllık bir imarda. orda sürekli yık yeniden yap yok. imar kilitleniyor ve üzerindeki korunuyor. vergiler ise yıllık en az 1000 dolar ve aylık taksitlere vergi ve sigortalar ekleniyor. bir gün ödeyemez iseniz evi sadece geri veriyorsunuz.