Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Galatasaray Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında İngiltere'nin Chelsea takımına 2-0 yenilerek elenen sarı-kırmızılı futbol takımının performansıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinden, Spor Toto Süper Lig'de kalan 9 haftaya işaret edilerek "Dokuz Hafta" başlığıyla yapılan açıklamada, Galatasaray'ın, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne Chelsea maçıyla veda ettiği hatırlatılıp, şöyle denildi:

"Hedefi her zaman kazanmak ve daha ileriye gitmek olan Galatasaray için (zor bir gruptan çıkma başarısını göstermiş olsa da) gelinen sonucun kabul edilemez olduğunu biliyoruz. Tüm Galatasaraylıları; bu sonuçtan çok, takımın ortaya koyduğu dirençsiz ve mücadelesiz futbolun hayal kırıklığına uğrattığının hepimiz farkındayız. Başta Londra'da, doksan dakika boyunca takımlarını destekleyenler olmak üzere, ekranları başında maçı izleyen tüm taraftarlarımız, eleştirilerinde sonuna kadar haklıdır. Bu eleştirilerden herkes gereken dersi çıkaracaktır elbette. "

Galatasaray'ın, kurucusu Ali Sami Yen'in koyduğu "Yabancı olan takımları yenip adını dünyaya duyurmak" hedefi doğrultusunda gelecek yıl da "Devler Ligi" macerasına kaldığı yerden devam etmek zorunda olduğu vurgulanan açıklamaya, şöyle devam edildi:

"Bugün çeşitli kademelerde Galatasaray'a hizmet edenlerden hiçbirimiz, yarın yerlerimizde olmayabiliriz. Ama Galatasaray arması gelecek yıl da mutlaka orada olmalıdır. Orası Galatasaray'ın arenasıdır. Bunun için yalnızca dokuz haftamız var. Bu dokuz haftada, hocanın oyundan aldığı oyuncular kızmayacak, kırılmayacak. Bu nedenle eleştiriye uğrayan hoca kızmayacak, kırılmayacak. Yönetim kendisine gelen eleştirilere kızmayacak, kırılmayacak. Taraftar da takımına küsüp kırılmayacak. Kısır tartışmaların arasında unutulmamalı ki, Galatasaray'ın her yıl Avrupa'da yarışma hakkına sahip olması bile Türk futbolu ve taraftarlarımız için başlı başına gurur kaynağıdır."

Bütün zorluklarla mücadele edileceği vurgusu yapılan açıklama, şöyle tamamlandı:

"Bütün zorluklara ve engellemelere rağmen pes etmedik, etmeyeceğiz! Bundan böyle, Galatasaray armasına yakışır biçimde savaşmaları için oyuncularımızın yanında olacağız. Ligin sonuna kadar sahamızı kapattırmamak için hep birlikte gereken özeni göstereceğiz. Her sonuca açık olan futbolda, dördüncü yıldız Kaf Dağı'nın ardında değildir. Tek tek isimleri sayıldığında rakiplerinin hayal bile edemeyeceği bir kadroya sahip olan Galatasaray, taraftarıyla kenetlendiğinde Türkiye'nin en büyük gücü olduğunu bir kez daha ispatlayacaktır. Yine unutulmamalı ki; savaşı kaybetmek bir şeyi, cesareti kaybetmekse her şeyi kaybetmektir."