Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard Dunn, Türk havacılık sektöründeki büyüme hızının etkileyici olduğunu belirterek, "Boeing, Avrupa'daki havayollarının 530 milyar dolar değerindeki 7 bin 460 yeni uçak alımını göz önünde bulundurarak, Avrupa sivil havacılık pazarının önümüzdeki 20 yılda büyümeye devam edeceğine inanıyor" ifadesini kullandı.

Dunn, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Boeing olarak, savunma ve ticari alanlarda verdikleri destekle "Türk havacılık endüstrisinin ayrılmaz parçası" olmaktan gurur duyduklarını aktardı.

Ülkelere göre ayrı projeksiyonlar ortaya koymadıklarını bildiren Dunn, şunları kaydetti:

"Türk havacılık sektörünün büyüme hızı, etkileyici. Türkiye'yi, tüm Avrupa projeksiyonlarımızın içinde değerlendiriyoruz. Boeing, Avrupa'daki havayollarının 530 milyar dolar değerindeki 7 bin 460 yeni uçak alımını göz önünde bulundurarak, Avrupa sivil havacılık pazarının önümüzdeki 20 yılda büyümeye devam edeceğine inanıyor. Tek koridorlu uçaklar, yüzde 73'lük bir payla teslimatların büyük bir kısmını oluşturacak. Avrupa havacılık sektöründeki büyüme, dünyanın gelişen ekonomileri kadar hızlı olmasa da bölgenin yaklaşık 4 bin 400 uçaktan oluşan yerli filosu, ikame uçaklar için ciddi bir talep oluşturmaya devam ediyor. Bu talep, Avrupa'daki yeni uçak pazarının yüzde 51'ini oluşturacak."

AA