Advertisement
PİYASALAR ABONE OL

Asya hisseleri, zayıf işlem hacmi ile altı ayın en yükseğine tutunurken, Japonya hisseleri bölgedeki diğer önemli endekslerin gerilemesine rağmen yükseliyor.

Daum Communications Corp., Seul'de, Güney Kore'nin en büyük mobil mesajlaşma servisi Kakao Corp. tarafından satın alınacağını onaylaması ile en dik artışı kaydederek rekora yükseldi. ALS Ltd., satışlarının beklentileri aşması ile yüzde 8.6 tırmanarak MSCI Asya Pasifik Endeksi'ndeki kazançlara öncülük etti. CSPC Pharmaceutical Group Ltd., şirket hisselerini indirimle satacağını açıklaması ile Hong Kong'ta yüzde 5.7 geriledi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.1'den az yükselerek Hong Kong saati ile 13:16'da 141.51 puan oldu. Çin, Hong Kong ve Avustralya'da işlem hacmi, ABD'de bugün açıklanacak olan verilerin dünyanın en büyük ekonomisinin gücüne yönelik bir bakış açısı yaratabileceği beklentisi ile düşük seyrediyor.

Sidney'de bulunan CMC Markets Ltd. satış traderlarından William Leys, "Yatırımcıların bir sonraki sinyale kadar beklemekten memnun. Bugün açıklanacak olan Tüketici Güveni ve dayanıklı tüketim malı siparişleri verileri ile çok uzun bir süre beklemek zorunda kalmayabilirler" dedi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, ABD ekonomisinin Fed'in teşvikleri azaltmasına karşın ayakta durabileceği iyimserliği ve Çinli politika yapıcıların yavaşlayan büyüme karşısında adımlar atacak olması ile, Şubat ayındaki bu yılın en düşük seviyesinden dün itibarıyla yüzde 8.7 toparlandı.