Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Dolmabahçe Sarayı önünde nöbet tutan polislerin bulunduğu noktaya, el bombası atıldı. Atılan el bombası patlamazken, polise ateş etmeye çalışan saldırgan gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Dolmabahçe Sarayı Saltanat Kapısı önünde saygı nöbeti tutan polislerin bulunduğu noktaya yaklaşan bir kişi, elindeki el bombasını attı. Bombanın patlamaması üzerine saldırgan bu kez silahla polislere ateş etmeye çalıştı.

Silahın tutukluk yapması üzerine, nöbet tutan polisler saldırganı etkisiz hale getirdi. Saldırgan sarayın içindeki polis noktasına götürülürken, cadde trafiğe kapatıldı.

Olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları, patlamayan el bombasını etkisiz hale getirdi.

Sabıkasının bulunduğu öne sürülen saldırgan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Cadde, incelemelerin ardından trafiğe açıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Dolmabahçe Sarayı'nda görevli emniyet personelinin bulunduğu nöbet kulübesine yönelik uzun namlulu silah ve el bombası ile saldırı düzenleyen şahsın yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, saat 15.00 sıralarında Dolmabahçe Sarayı'nda görevli emniyet personelinin bulunduğu nöbet kulübesine yönelik uzun namlulu silah ve el bombası ile saldırı düzenlendiği, el bombasının infilak etmediği kaydedildi.

Eylemi gerçekleştiren şahsın yakalandığı bildirilen açıklamada, şöyle denildi:

"Şahsın üzerinden 1 adet uzun namlulu silah ve 1 adet tabanca ele geçirilmiştir. Saldırıda kullanılan 2 adet el bombası kulübe içinde ve civarında bulunmuş ve Bomba İmha ve İnceleme Uzmanları tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir."

AA