Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes oldu.

TÜSİAD'ın 45. seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda açılış konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçildi. 176 üye, yönetim kurulu ve yüksek istişare konseyi divanı aday listeleri için oy kullandı. Kullanılan oyların 174'ü geçerli, bir oy boş, bir oy da geçersiz sayıldı.

Yönetim kurulu asil ve yedek üye aday listesini oluşturan Cansen Başaran-Symes, oylama sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye çıkarak, toplantının ardından yönetim kuruluyla bir araya gelerek aralarında görev bölümünü yapacaklarını söyledi.

Süreçte kendisine destek olan tüm üyelere teşekkür eden Başaran, yönetim kurulunu oluştururken büyük bir güç aldığını kaydetti. Şahane bir yönetim kurulunun ortaya çıktığını bildiren Symes, şöyle devam etti:

"Sizler de bunu oylarınızla desteklediniz. Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin. İşimiz zor. Sadece aslında TÜSİAD değil, iş dünyasında 34 sene emek vermiş bir arkadaşınız olarak dünyada iş dünyasının işi zor. Dolayısıyla bu TÜSİAD'a ve Türkiye'ye özel bir şey değil. Böyle dünyanın zor bir döneminde hep birlikte, TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi harmanlayarak iş yapamaya çalışacağız. Onun için katkılarınız çok önemli."

- Yeni YİK Başkanı Özilhan

Daha sonra TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, yeni Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve Divanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı asil ve yedek üyelerinin seçiminin yapıldığı belirtildi.

Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Cansen Başaran-Symes, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine Sedat Şükrü Ünlütürk ile Ali Y. Koç, Sayman üyelik görevine ise Murat Özyeğin getirildi.

Yeni listede Memduh Boydak, İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Metin Akman, Bahadır Balkır, Esin Güral Argat, Simone Kaslowski, Mehmet Nurettin Pekarun, Agah Mehmet Tara ve Zafer A. Yavan da yer aldı.

TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanlığı görevine ise Tuncay Özilhan seçildi. Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Nazlı Boyner, Ömer Aras ve Ahmet Agah Uğur'ın başkan yardımcısı olduğu YİK'te, bundan sonra Yavuz Canevi ile Zekeriya Yıldırım da genel sekreter olarak görev yapacak.

AA