Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Japonya hisseleri, Japonya Merkez Bankası (BOJ) Guvernörü Haruhiko Kuroda’nın para politikasında ek genişlemeye gitmeye şu an için ihtiyaç olmadığını belirtmesinin ardından düşüş gösteriyor. Topix endeksi 5 aya yakın bir sürenin en büyük haftalık düşüşünü kaydetmeye ilerliyor.

Mitsui OSK Lines Ltd. ve Sony Corp., karlarının beklentilerin altında kalmasının ardından değer kaybetti. Fujitsu Ltd., net gelir hedefinin analistleri hayal kırıklığına uğratmasının ardından rekor gerileme göstermeye hazırlanıyor. Tuvalet üreticisi Toto Ltd. temettü hedefini yükseltmesinin ardından Nikkei 225 Stock Sverage’de artışlara öncülük etti.

Topix endeksi yüzde 0.7 gerileyerek Tokyo saati ile 12:34’te 1,581.31 puana geldi ve düşüşü ikinci güne taşıyor. Endeks bu hafta yüzde 2.3’lük bir kayıp vermeye hazırlanıyor. Endekste yükselen her bir hisse senedi için dört hisse senedi gerileme gösterdi. Endeks Nisan ayında yüzde 2.3 yükselerek üst üste 4. aylık artışı kaydetti. Nikkei 225 yüzde 0.2 düşerek 19,489.65 puan ile yüzde 2.7’lk bir haftalık gerilemeye ilerliyor.