Advertisement

Doların son dönemde yaşadığı sorunlar ile ABD'nin en ünlü televizyon dizisi arasında bir benzerlik kurulabilir.

Market Watch'un haberine göre, HBO'nun dünyaca ünlü dizisi Game of Thrones'da sıkça yaşanan güç dengelerindeki değişiklik, kur piyasası için de geçerli.

Dolar bir ay öncesine kadar "Yedi Krallık'ın" tartışmasız lideri konumundayken, bugünlerdeki durumu daha çok tahtını kaybetmeye yaklaşan bir hükümdarı andırıyor.

Bu benzerliği Forex.com'un Kıdemli Analisti Matthew Weller yaptı. Weller Pazartesi günü "Kral dolar FX Taht Oyunlarında Yara Aldı" adlı bir araştırma notu yayınladı.

Weller, bu hafta yayınlanacak başta ABD tarım dışı istihdam verisinin, kur piyasasını fethetmeye çalışan dolar adına yeni bir darbe anlamına geleceğini söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
09 Mayıs 2015 Cumartesi, 03:50 Misafir doların tahtının sallanması bir yana dolar daha da zirve yapacak. önümüzdeki günlerde doların önce 3 tl ye çıktığını ve daha sonra da yoluna devam ettiğini göreceksiniz...
07 Mayıs 2015 Perşembe, 14:04 Misafir "dolar tahtini kaybedebilir" bence cok sacma bir analiz, pekii dolar tahtini kaybederse tahtini hangi para birimi alabilir? euromu, sterlinmi veya baska bir para birimimi? ab ülkelerinin durumu belli, bir asagi bir yukari. bir filmden yola cikarak dolari tahtindan indirmek bence sacmalik.
07 Mayıs 2015 Perşembe, 13:18 Misafir yorumcu arkadaşlarıma katılıyorum. spekülatif varsayımlarla doların düşürülmesi tamamıyla amerikalı milyarder yatırımcıların ucuz fiyattan dolar toplama taktiği. asıl bilgi, yellen in konuşmalarından cımbızla çıkartılabilecek cümlelerdir.