Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 2 Temmuz Perşembe

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek iftar programında, yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanları ve temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Ankara/13.30/19.00/20.30)

2- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i ayrı ayrı kabul edecek, AK Parti Genel Merkezi'nde Kanal 7 televizyonunun canlı yayınına katılacak.

(Ankara/12.30/14.00/22.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası heyeti ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası yöneticilerini ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/13.00/15.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Valiliği, AK Parti İl Başkanlığını, Yeşilli ve Midyat belediyelerini ziyaret edecek, partisinin il başkanlığınca düzenlenen iftar programına katılacak.

(Mardin/11.30-19.50)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, TES-İŞ Sendikası'nın Beştepe'deki tesislerinde düzenlenecek Ankara'daki Sakaryalılar Vakfının geleneksel iftar yemeğine iştirak edecek.

(Ankara/20.30)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve İNTES tarafından düzenlenecek mesleki yeterlilik uygulama sınavını yerinde inceleyecek.

(Ankara/14.00)

4- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bakanlığının son 18 ayını düzenleyeceği basın toplantısında değerlendirecek.

(Ankara/10.00)

5- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi/ATAKUM'da, yetim çocuklar için düzenlenen iftar yemeğine katılacak.

(Samsun/20.21)

6- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kocaeli Hipodromu, Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu ile 10 ilde 11 adet at hastanesinin toplu açılış töreninde bulunacak.

(Kocaeli/17.00)

7- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Şükrü Tandoğan'ı makamında kabul edecek.

(Ankara/15.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Mısır'da güvenlik güçlerinin düzenlediği baskında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi 9 kişinin öldürülmesinin ve Sina yarımadasındaki şiddet olaylarının yansımaları izleniyor.

(Kahire)

2- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

4- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

EKONOMİ

1- TÜİK, geçen yıla ilişkin sinema ve tiyatro istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

2- Merkez Bankası haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

GÜNCEL

1- Sivas olaylarının 22. yılı

- Kentte 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler anılacak.

(Sivas/09.15)

AA