Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 23 Temmuz Perşembe

1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek, AK Parti MYK toplantısına katılacak.

(Ankara/13.00/14.00/19.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa İşleri Bakanlarının, dönem başkanı Lüksemburg'un ev sahipliğinde düzenlenecek gayriresmi toplantısına iştirak edecek.

- Bozkır, AB Lüksemburg Dönem Başkanlığı tarafından verilecek Avrupa İşleri Bakanları akşam yemeğine katılacak.

(Lüksemburg)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırgızistan Başbakanı Temir Sariyev ile görüşecek, Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği yöneticileri ve temsilcileriyle bir araya gelecek.

(Issık Göl)

3- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cibuti Ekonomi, Maliye ve Sanayi Bakanı Moussa Dawaleh'i ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/14.00/11.00)

4- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ceylanpınar'da şehit edilen polis memuru Feyyaz Yumuşak'ın cenaze törenine katılacak.

(Kırşehir/16.48)

5- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Suruç'taki terör saldırısında yaralanan ve tedavileri İstanbul'da süren Çağla Seven'i Çapa Tıp Fakültesinde, Güneş Erzurumluoğlu'nu Göztepe Medical Park Hastanesinde ziyaret edecek.

(İstanbul/14.00/16.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

4- Cezayir'de 50 ülkeden sivil toplum kuruluşları ve uluslararası örgütlerin katılımıyla düzenlenen "Şiddetli Aşırıcılıkla Mücadele" konferansı izleniyor.

( Cezayir)

5- Mısır'da 23 Temmuz 1952'de düzenlenen ve "Özgür subaylar devrimi" olarak anılan, Kral Faruk'un Cemal Abdül Nasır öncülüğündeki askeri darbeyle görevden uzaklaştırılmasının yıl dönümündeki kutlamalar takip edilecek.

(Kahire)

EKONOMİ

1- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, temmuz ayı toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara /14.00)

2- TÜİK, temmuz ayına ilişkin Tüketici Güven Endeksi'ni açıklayacak

(Ankara/10.00)

AA